Tavla Eğitim Platformu - Alparslan Göktay

Tavlayı Kitabından Öğren

Türkiye’nin ilk tavla eğitim platformu olarak tavlayı öğrenmek isteyenlere, tavla ve eğitimi birleştirerek, bir kitap ve eğitim videosu ile destek olmaya çalışıyoruz.
Platformumuz üzerinden tavlaya dair tüm eğitimleri alabilir ve siz de tavla da uzmanlaşabilirsiniz. Tavlaya yıllardır yapılan boş zaman muamelesini kabul etmedik ve belli bir düşüncenin ürünü olan bu oyuna gereken değeri vermeye karar verdik. Çok da iyi yaptık.

Tavla Öğrenme Yöntemleri

Tavla, genelde arkadaşlar arasında öğrenilmeye çalışıldığı için hep hatalı oynanan bir oyun olmuştur. Evet, bize güzel vakit geçirten bu oyun belli kurallara sahiptir. Bu tavla kurallarını da en doğru yerden öğrenmeniz şarttır. Platformumuz bu eksikliği gördü ve bütün kuralları elinizin altına topladı. Sizler için bir kitap hazırladık. Dilerseniz kendiniz için dilerseniz de sevdiklerinize hediye olarak alabilirsiniz. Ayrıca platformumuz üzerinde daha kalıcı tavla eğitimi için, 50 saatlik tavla eğitim videoları hazırladık. Uygulamalı derslerle öğrenmek oldukça faydalı olacaktır.
Tavlanın Kitabı Bizde
Kitabın içeriği oldukça doyurucu ve aklınızdaki tüm sorulara cevap verecek türden hazırlanmıştır. Tavlayı kitabından öğrenerek tavla turnuvalarınızı daha eğlenceli bir hale getirecek, oyunun hakkını vereceksinizdir. Tüm sevdiklerinize hediye edin. Platform üzerindeki eğitimlerden yararlanabilirsiniz. Tavlayı bilinçli bir şekilde öğrenmek ve öğretmek için kurulan bu sistem, tavla eğitimi konusundaki eksikliği örtmek ve size kaliteli bir eğitim sunmak için vardır.
Tavla Eğitim Platformu olarak ülkemizde basit bir oyun olarak görülen tavlanın gerçek değerini anlatabilmektir. Büyüklerimizden öğrendiğimiz geleneksel hamleleri unutup bilinçli bir şekilde öğrenmemiz gerekiyor. Bu yol meşakkatli bir yolu, lakin başarının yolu kolay bir yol değildir.
Tavla eğitim platformu olarak, kendimizi Türkiye’deki bilinçli tavla eğitimini kendimize görev addetmiş bulunuyoruz. Tavla eğitim platformu başkanımız Alparslan Göktay’ın kaleminden çıkan 2 kitap (“Modern Tavlaya Giriş ve Açılış Hamleleri” “Tavlanın Kitabı”) ve Youtube kanalımıza ilaveten yeni bir eğitim Videosu hazırlanıyor. Yaklaşık 10 saat ve 50 bölümden oluşan A’dan Z’ye Tavlanın tam inceliklerini içeren video yakında tavla severlerin hizmetine sunulacak. Detayları ahmet.denemexyz.website dan takip edebilirsiniz.