Tavla Eğitim Platformu - Alparslan Göktay

Ülkemizde herkes tavla ustasıdır, yada öyle olduğunu düşünür. Galip geldiği zaman ustadır, yenildiğinde ise şansız bir günündedir. Bende 50 yaşıma gelinceye kadar kendimi iyi bir oyuncu zannediyordum. Yurt içi ve yurt dışı turnuvalara katılıncaya kadar birisi tavla eğitimi dese şaka yapıyorsun derdim. Turnuvalarda galibiyet oranlarım çok düşmüştü ve rakiplerim bildiğim tavlada farklı hamleler yapıyordu. Kimse ezbere oynamıyordu, özellikle bazı pozisyonlarda düşünme süreleri uzuyordu. Bende bu tavlayı öğrenmeye karar verdim. Fakat ülkemizde Tavla Eğitimi diye bir şey yoktu. Herkes çevresinden, büyüklerinden öğreniyordu. Türkçe bir kaynak ta yoktu. Bende yurt dışında birçok kitap getirttim ve yüzlerce sayfa internet çıktısı aldım. Öncelikle tavla jargonunu çözdüm. Bizler için “tavla pulu” olan kelime yabancılar için backgammon stamps değil “”checkers” idi.

Bir yıl boyunca çalışmalarımın sonucunda, irili ufaklı kupalar gelmeye başladı. Ben de “kuyudaki su paylaştıkça çoğalır” mottosundan yola çıkarak ilk kitabım olan “Backgammon ve Modern Tavlaya Giriş” adlı kitabımı çıkardım. Daha sonra ise içinde modern tavla taktik ve stratejilerini anlattığım ikinci kitabım olan “Tavlanın Kitabı” nı yayınladım.

Daha sonra tavla eğitimini yaygınlaştırmak için “Tavla Eğitim Platformunu” kurdum. Bunlarla birliikte Youtube da Tavla Eğitim Platformu kanalını açtık. Bu kanalda açılış zarlarını ve karşıt hamleleri içeren videolarımızı yayınlamaktayız.

Bugün Norveç, Zambiya, Moğolistan üçgeninde öğrencilerimiz bulunmaktadır. Ayrıca Moğolistan da Tavla Federasyonunu” kurduk.

3. kitabı yazmaya karar verdiğimde elimizde çok daha fazla malzeme olduğunu gördük ve farklı bir yönteme başvurduk.

A’dan Z’ye VIP Tavla Eğitim videoları bu şekilde oluştu.

VIP EĞİTİM

Neden dünyanın en iyi eğitim videoları?

Bu eğitim videolarını hazırlarken, sizi tavlada başarıya götürecek yolu oluşturmanın altında 50 yıllık tecrübem var dersem kesinlikle yanlış olurdu.

Tavla oyununda ben kendimi 50 yaşından sonra gerçek anlamda geliştirdim. Bu tavla eğitim videosunu hazırlarken, 16 kitap, yüzlerce sayfa internet çıktısı ve tavla analiz programlarından sağlama yaparak 4 saate yakın 185 pozisyondan oluşan video serisini hazırladım. Zaman sınırı olmadan istediğiniz yerden, istediğiniz zaman istediğiniz cihazla bu eğitimi izleyebileceksiniz.

Daha iyisini yapıp yayınlayana saygı duyarım.

www.tavlaegitimplatformu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir