Tavla Eğitim Platformu - Alparslan Göktay

ACEMİLER İÇİN TAVLA

İlginç bir başlık değil mi? “Acemiler için tavla”i Tavla oyununda kimse acemi tavlacı olduğunu kabul etmez. Herkes çok iyi bir tavlacıdır. Yenildiği gün çok şanssızdır. Tavla oynamak araba kullanmak gibidir.  Arabayı kullanırken bi yerden ses gelirse usta olmayan acemi şoför arızanın kaynağını bilmediği için çözüm üretemez ve ya kaza yapar ya da tamirciye daha fazla para öder.

Acemi tavla oyuncusu için de aynı şey geçerlidir. Tavla oyunu bir yarış oyunudur ama kızma birader oyunu değildir.

Bir zar attığınızda bir kaç oynama seçeneği bulunur nadir  de olsa tavlada az miktarda mecburi hamle vardır.

Tavlada zarı attığınızda hemen oynamamalısınız, çünkü ezberlediğiniz hamleden başka hamleler mutlaka vardır. Bu hamleleri öğrenmenin birçok yolu var. Bunlardan bazıları Alparslan Göktay’ın yazdığı tavla kitapları,

  1. Modern tavlaya giriş ve açılış hamleleri, 2. ise “Tavlının Kitabı” Ayrıca Tavla Eğitim platformunun Youtube sayfasından da öğrenebileceğiniz üzere son olarak Yine Alparslan Göktayın hazırladığı Türkiye’de bir ilk olan tavla eğitim videosu. Yaklaşık 8 saatlik bir videoda tavlanın tüm inceliklerini öğrenebilir ve usta bir tavla oyuncusu olabilirsniz. Bu video eğitiminde tavla nasıl oynanır, tavla pulları nasıl dozilir tavlanın hikayesi, tavlada kazandıran tüyolar ve tavlada kazanmanızı sağlayacak bir çok kunu ele alınıyor. Tavlada acemi bir oyunculuktan kurtulmak istiyorsanız tavlaeğitim platformunu ve Alparslan Göktayı takip etmeyi unutmayın. Tavla basit bir oyun değildir, Tavla bir zeka sporudur. Tavlada yenilmek istemiyorsanız, bilgiyi doğru şekilde edinin.

 

TAVLA NASIL OYNANIR.

Tavla nasıl oynanır sorusunun cevabı sanıldığı kadar basit değildir. Tavlada iyi bir oyuncu olmak istiyorsanız tüm bildiklerinizi unutmanız gerekir. Evet tüm bildiklerinizi unutun. Çünkü biz büyüklerimizden öğrendiğimiz şekilde oynuyoruz. Zarı attığımızda tavlada oynayacağımız hamleyi hiç düşünüyor muyuz. Ya ezbere oynadığımızdan daha iyi bir hamle varsa, atacağımız bir dahaki zarda daha çok zar seçeneği bize nasıl faydalı olur bunları hiç düşünüyor musunuz.

Rakibiniz o pulu özellikle kırdırtmak istiyorsa bize tuzak kurduysa bunun farkında mıyız. Tavla oyununda birçok taktik ve strateji vardır. Rakibinizin kurduğu tuzağın farkına nasıl varabiliriz. Bunun için tavlayı gerçekten öğrenmeliyiz. Peki tavlayı doğru bir şekilde nasıl öğrenebiliriz. Tavla ile ilgili Türkçe kaynak var mı, tavla kitabı veya tavla dersi veren var mı?

Tüm bu sorulara cevabımız evet www.tavlaeğitimplatformu.com sitesinde veyaTavla Eğitim Platformu youtube sayfasından, Alparslan Göktayın “tavlanın kitabından” son olarak özel dersler alarak tavlayı doğru öğrenebilirsiniz. Tavla nasıl oynanır? Tavla ezbere ve geleneksel değil, taktik strateji ve matematikle oynanır. Sizi de bilinçli bir tavla oyuncusu olmaya davet ediyoruz.

Kendinizi tavla konusunda geliştirmek ve tavlanın derinliklerine inmek istiyorsanız sizleri ahmet.denemexyz.website da bekliyoruz.