Tavla Eğitim Platformu - Alparslan Göktay

Tavlada Artık Kazanmayı Öğren

Ülkemizde en çok sevilen oyunlardan bir tanesi olan tavlayı öğrenebilmek için, artık ülkemizde bir çok kaynak var. Tavla Eğitim Platformu bizlere tavla öğrenme ile ilgili bir kaynak sunuyor. Öncelikle Tavla Eğitim Platformu Başkanı Alparslan Göktay tarafından yazılmış2 adet kitap bulunuyor. 1. Si “Modern Tavlaya Giriş ve Açılış Hamleleri” 2.si ise “Tavla’nın Kitabı” dır. Bu iki kitaba ilaveten aynı isimle youtube kanalımız da mevcuttur. You tube kanalımızda tavlada açılış hamleleri ve karşıt hamleleri öğretiyoruz. Bunlarla birlikte özel ders almak isteyenler içinde İstanbulda yüz yüze , şehir dışından ders almak isteyenler için de zoom uygulamasından derslerimizi veriyoruz.

Tavlada uzun vadede bilginin şansı geçtiğini biliyoruz.

Tavla eğitim platformu

sunmuş olduğu videolarla, tavla oynamak isteyen kişilere muhteşem bir kaynak sağlamaktadır. Hem tavlanın başlangıç, hem ilerleyiş hem de tavla sonunda bitirici hamlelerin neler olduğunu konusunda detaylı bilgiler sunarak, bu alanda profesyonel bir oyuncuya dönüşebilme fırsatını sunar. Tavla oyunu şansın yanında stratejinin de, en doğru şekilde uygulanması gereken bir oyundur. Bu oyundaki stratejilere hâkim olarak, rakipleri yenebilmek oldukça kolay bir hâle gelecektir. Tavlada yenilgiler yerine galibiyetler elde edilmek isteniyorsa, hazırlanmış olan eğitim videoları detaylı bir şekilde izlenmelidir.

Tavla Nasıl Kazanılır?

Oynadığı her tavla oyununu kaybetmekten bıkmış ve artık kazanmayı isteyen kişiler, tavla eğitim platformu tarafından hazırlanan eğitici videolarla bu isteklerini gerçekleştirebilirler. Tavla nasıl kazanılır sorusu, bu oyunda kendini geliştirmek isteyen kişiler tarafından merak edilir. Şans kadar stratejinin de hâkim olduğu tavlada, taktiklerin bilinmesi oldukça önemlidir. Eğitim videolarında detaylı bir şekilde anlatılan tavla taktikleri iyi bir şekilde öğrenilerek, artık tavlada kazanan taraf olunabilir. Bütün bu taktiklerin öğrenilmesi sonucunda, oyun esnasında gelen zarlara göre pulların nasıl hareket ettirildiği konusunda yeterli bilgi edinirsin. Rakipleri alt edebilmek için, eğitim videoları izlenmeli ve öğrenilen taktikler bire bir şekilde uygulamalısın.

Böylece profesyonel bir tavla oyuncusu hâline dönüşebilmek mümkün olur.

Kendinizi tavla konusunda geliştirmek ve tavlanın derinliklerine inmek istiyorsanız sizleri de ahmet.denemexyz.website sitesine bekliyoruz.