Tavla Eğitim Platformu - Alparslan Göktay

Tavla Oynamayı Doğru Bildiğini Mi Düşünüyorsun

Türkiye de Tavla Eğitim Platformu kurulmadan önce maalesef tavla ile ilgili bir kaynak bulunmuyordu. Tavla Eğitim platformu kurulduğu 2019 yılından itibaren doğru tavla oynanması ile ilgili kaynak üretmektedir. Bu kaynakların ilki “Modern tavlaya Giriş ve Açılış hamleleri” isimli kitaptır. Aynı zaman da tavla eğitim platformu tarafından youtube kanalı aynı isimle devreye girmiştir. Youtube kanalımızda ücretsiz olarak “tavlada açılış hamlelerini ve karşıt hamlelerini öğretiyoruz. Burada aynı zarı parti içinde galipken yada mağlupken nasıl farklı şekilde oynadığımızı görebilirsiniz. Tavla Eğitim Platformu başkanı Alparslan Göktay tarafından yazılan 2. Kitap ise “Tavla’nın Kitabıdır. Bu kitapta taktikler stratejilere ve pozisyonlara ağırlık verilmiştir. Pozisyonlarda hangi zarı niçin o şekilde oynamamız gerektiği açıklamalı bir şekilde gösterilmiştir.

En doğru ve başarılı bir şekilde tavla oynamayı sağlayan eğitim videoları, tavla eğitim platformu tarafından mükemmel bir kaynak olarak sunulmaktadır.

Tavla eğitim platformu, bu oyun hakkındaki doğru bilinen yanlışların anlaşılabilmesi için profesyonel bir destek sunmaktadır. Hazırlayıp sunmuş olduğu videolar, oyun hakkında en doğru bilgilere ulaştırır. Tavla oyunu bilindiği hâlde sürekli olarak oyunlarda kaybetmek, şansın yanında yanlış stratejinin de bir sonucudur. Bu oyunu doğru bir şekilde oynayamamak, galibiyete değil yenilgiye götürmektedir. Tavla eğitim videoları sayesinde, oyun ile ilgili genel bilgiler en doğru şekilde öğrenirsiniz. Ayrıca  uygulanan hangi stratejilerle oyunun kazanılabileceği de, detaylarıyla uygulamalı olarak belirtilmiştir.

Bilinçli Bir Şekilde Tavla Oynamak

Bilinçli bir şekilde tavla oynamayı isteyen kişilere, oyun ile ilgili en ince noktalar aktarılmaktadır. Tavla eğitim videoları ile kendinizi geliştirme fırsatı bulur ve ileri düzeyde bir bilgiye sahip olarak, tavla turnuvalarına bile katılım sağlarsınız.  Ancak bütün bilgilere tamamıyla hâkim olabilmek için, eğitim videolarında öğrenilen bilgiler ve stratejiler uygulamalı olarak denemelisiniz. Bu şekilde profesyonel bir tavla oyuncusu olabilme fırsatına sahip olunabilir. Modern ve geleneksel tavla ile alâkalı olan açılış hamleleri ve diğer önemli bilgiler tüm detayları ile aktarılarak, profesyonel olarak tavla oynamak isteyenlere faydalı bir kaynak oluşturulmaktadır. Tavla oynamayı doğru bir şekilde öğrenebilmek için, eğitim videoları uzman bir destek sağlar. Tavlanın derinliklerine inmek isterseniz sizi ahmet.denemexyz.website sitesine bekliyoruz.